Close Menu
    Facebook LinkedIn
    Geo365
    Facebook LinkedIn
    BESTILL Login ABONNÉR PÅ NYHETSBREV
    • Hjem
    • Anlegg og infrastruktur
    • Aktuelt
    • Bergindustri
    • Dyphavsmineraler
    • Miljø
    • Olje og gass
    • Geofunn
    • Download Media Guide
    Geo365
    You are at:Home » Cegal og Blueback Reservoir fusjonerer
    Olje og gass

    Cegal og Blueback Reservoir fusjonerer

    By Press Releaseaugust 20, 2014
    Del denne artikkelen Facebook Twitter LinkedIn Email
    Cegal og Blueback Reservoir slår seg sammen og danner en global partner innen innovative, petrotekniske løsninger til olje- og gassindustrien.
    Facebook Twitter LinkedIn Email

    Selskapene undertegnet i forrige uke en fusjonsavtale som innebærer at de vil samordne sin virksomhet, utvikle felles løsninger og få felles eierstruktur, der private equity-fondet Norvestor er majoritetsaksjonær.

    Rasjonale bak fusjonen er kundenes behov for effektive arbeidsprosesser, og deres ønske om partnere med forståelse for det petrotekniske fagområdet. Kombinasjonen av Cegal og Blueback Reservoir bidrar til å møte disse behovene gjennom sin unike kompetanse innenfor olje- og gassvirksomhet, programvareutvikling, effektiv lagring, applikasjonsdrift, samt cloud-infrastruktur.

    «Fusjonen med Cegal representerer en milepæl for Blueback Reservoir, og vi ser frem til å sammen skape en unik samarbeidspartner for våre kunder,» sier Pål Hovdenak, administrerende direktør for Blueback Reservoir.

    Det kombinerte selskapet økte omsetningen med tilsammen 50% i 2013, og estimerer 550 MNOK i omsetning for inneværende år, noe som tilsvarer en økning på ca 25 prosent. Etter fusjonen vil selskapet passere 300 ansatte fordelt på kontorer i Stavanger, Bergen, Oslo, London, Houston, Calgary og Dubai. Begge selskapene har hver for seg levert sterk vekst gjennom å fokusere på bedriftskultur og lønnsomhet for kunden gjennom unike løsninger. Sammen vil Cegal og Blueback komplementere hverandre og skape synergier som vil være til det beste for kunden.

    «Vi har som mål å nå en omsetning på 1 milliard kroner i 2016. For å nå dette må vi fortsette den gode trenden med sterk organisk vekst kombinert med oppkjøpsaktivitet nasjonalt og internasjonalt,» sier Svein Torgersen, administrerende direktør i Cegal og ny konsernsjef.

    «Med Blueback Reservoir sin kompetanse og tilstedeværelse i sentrale oljebyer vil vi ta et stort steg mot vår målsetning om å bli en global aktør, som dekker våre kunders forretningsmessige behov,» sier Henning Vold, styreleder i det fusjonerte selskapet, og partner i Norvestor.

    Selskapene har blitt godt kjent gjennom prosessen, og deler grunnleggende verdier. Dette gir et godt fundament for å lykkes sammen. De mulighetene fusjonen representerer vil sammen med verdigrunnlag sikre at selskapet fremstår som en attraktiv arbeidsgiver.

    «Grunntanken er at vi utvikler talenter innen ledelse og de tekniske disiplinene. Våre ansatte skal bli sett, hørt og verdsatt, og få mulighet til å gjøre de jobbene de er gode til,» avslutter Frank Garneng, viseadministrerende direktør i Cegal.

    Related Posts

    Tette reservoarer: Milliarder av fat i spill

    juni 15, 2026

    Norges nye seismikkekspert

    mai 20, 2026

    Ingen topp i sikte

    mai 13, 2026
    Add A Comment

    Comments are closed.

    NYHETSBREV
    Abonner på vårt nyhetsbrev
    geo365.no: ledende leverandør av nyheter og kunnskap som vedrører geofaget og geofaglige problemstillinger relatert til norsk samfunnsliv og næringsliv.
    KONFERANSER

    Dig X Subsurface – Call for abstracts
    Jun 26, 2026

    Dig X Subsurface – Call for abstracts

    Oslo-skjelv ga uante konsekvenser
    Jun 24, 2026

    Oslo-skjelv ga uante konsekvenser

    Slik så Norge ut i perm
    Jun 19, 2026

    Slik så Norge ut i perm

    Meteorittkrater: Ritland
    Jun 15, 2026

    Meteorittkrater: Ritland

    Pedagogisk glød og kakebaking ga undervisningspris
    Jun 11, 2026

    Pedagogisk glød og kakebaking ga undervisningspris

    The CCS parallel universe
    Jun 26, 2026

    The CCS parallel universe

    The rebellious proto-Riedel shear zones
    Jun 25, 2026

    The rebellious proto-Riedel shear zones

    Deep hydrogen in Lorraine: An appraisal well or a science project?
    Jun 24, 2026

    Deep hydrogen in Lorraine: An appraisal well or a science project?

    Halo oils, tight-rock saturation, and production allocation: What the North American playbook can and can’t tell the next set of unconventional basins
    Jun 24, 2026

    Halo oils, tight-rock saturation, and production allocation: What the North American playbook can and can’t tell the next set of unconventional basins

    Frac hit – how does it work?
    Jun 23, 2026

    Frac hit – how does it work?

    OLJEPRIS
    BCOUSD quotes by TradingView
    GULLPRIS
    GOLD quotes by TradingView
    KOBBERPRIS
    Track all markets on TradingView
    GeoPublishing AS

    GeoPublishing AS
    Trollkleiva 23
    N-1389 Heggedal

    Publisher & General Manager

    Ingvild Ryggen Carstens
    ingvild@geopublishing.no
    cell: +47 974 69 090

    Editor in Chief

    Ronny Setså
    ronny@geopublishing.no
    +47 901 08 659

    Media Guide

    Download Media Guide

    ABONNEMENT
    NYHETSBREV
    Abonner på vårt nyhetsbrev
    © 2026 GeoPublishing AS - All rights reserved.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.