Close Menu
    Facebook LinkedIn
    Geo365
    Facebook LinkedIn
    BESTILL Login ABONNÉR PÅ NYHETSBREV
    • Hjem
    • Anlegg og infrastruktur
    • Aktuelt
    • Bergindustri
    • Dyphavsmineraler
    • Miljø
    • Olje og gass
    • Geofunn
    • Download Media Guide
    Geo365
    You are at:Home » Hanssen igang i DEA
    Olje og gass

    Hanssen igang i DEA

    By Press Releasejanuar 4, 2018
    Del denne artikkelen Facebook Twitter LinkedIn Email
    Maria Moræus Hanssen har stemplet inn som sjef for DEA Deutsche Erdoel AG, og starter umiddelbart arbeidet med å forberede selskapet for fremtiden.
    Maria Moræus Hanssen har begynt som ny CEO i DEA Group. Foto: DEA

    Maria Moræus Hanssen har begynt som ny CEO i DEA Group. Foto: DEA

    Facebook Twitter LinkedIn Email

    Maria Moræus Hanssen begynner i et selskap i vinden. I tillegg til vekstplaner og en omfattende prosjektportefølje, er DEA i samtaler med Wintershall om en mulig fusjon og opprettelse av en ny global olje og gass-gigant. I følge er den nye toppsjefen, er endringer uunngåelig.
    – Vi står midt i en spennende tid, både for selskapet og industrien for øvrig. Tilpasninger og endringer er nødvendige. Mine viktigste arbeidsoppgaver framover blir å sikre fortsatt verdiskaping og sikker drift. I tillegg vil jeg jobbe for å posisjonere og forberede DEA for fremtiden, og vil naturligvis ha en tett oppfølging av den mulige fusjonsavtalen mellom DEA og Wintershall, sier Moræus Hanssen.
    DEA og Wintershall sine eiere signerte en intensjonsavtale om sammenslåing i desember 2017 og er nå i samtaler om en mulig fusjon. Moræus Hanssen understreker at ingenting er avgjort, men er sikker på at DEA, med eller uten Wintershall, har det som skal til for å møte et stadig mer krevende og kompleks energi-marked.
    – Gjennom langsiktig og målrettet arbeid har DEA bygd en svært spennende portefølje. Bak arbeidet står svært drevne og dyktige DEA-folk med bred erfaring og kunnskap. Det er menneskene bak logoen som betyr noe, og som er DEAs konkurransefortrinn. De ansatte er den viktigste og mest kritiske verdien vi har – en verdi jeg prioriterer å beskytte, forvalte og utvikle, sier hun.
    Moræus Hansen er tydelig på at olje og gass-industrien vil være viktig i lang tid framover. Industrien sin største utfordring er ikke synkende etterspørsel, men hvordan gjøre nye funn for å kompensere for den naturlig dalende produksjonen fra de eksisterende feltene. Samtidig må næringen ta inn over seg at den lever i samspill med samfunnet og nye energiformer.
    – Vi må lete, bygge ut og produsere billigere, mer effektivt og med mindre innvirkning på miljø og klima. Industrien må ta en mer aktiv rolle i den pågående energi-transformasjonen. Digitalisering og mer satsing på teknologiutvikling i alle ledd av verdikjeden vil være noen av suksessfaktorene, påpeker hun.
    Maria Moræus Hanssen kommer til DEA fra stillingen som administrerende direktør i olje- og gassdivisjonen til det franske energiselskapet Engie. Tidligere har hun blant annet jobbet for Hydro, Statoil og Aker.

    Related Posts

    Mange år (og fat) gjenstår

    mars 18, 2026

    Fant mer olje i Tubåen

    mars 18, 2026

    Tempoet må opp

    mars 16, 2026
    Add A Comment

    Comments are closed.

    NYHETSBREV
    Abonner på vårt nyhetsbrev
    geo365.no: ledende leverandør av nyheter og kunnskap som vedrører geofaget og geofaglige problemstillinger relatert til norsk samfunnsliv og næringsliv.
    KONFERANSER

    Knytter mineralfunn til Framstredets åpning
    Mar 31, 2026

    Knytter mineralfunn til Framstredets åpning

    Asteroidenedslag: Mjølnirkrateret
    Mar 30, 2026

    Asteroidenedslag: Mjølnirkrateret

    Zero-waste processing of deep-sea minerals
    Mar 24, 2026

    Zero-waste processing of deep-sea minerals

    Seabed mining – life recovers
    Mar 20, 2026

    Seabed mining – life recovers

    Havet endret seg brått rundt 1950 
    Mar 18, 2026

    Havet endret seg brått rundt 1950 

    Greenland’s unconformity
    Apr 06, 2026

    Greenland’s unconformity

    First seabed copper from Norway
    Apr 03, 2026

    First seabed copper from Norway

    Offshore Algarve Basin geological carbon storage potential
    Apr 02, 2026

    Offshore Algarve Basin geological carbon storage potential

    From the shores of Lake Geneva to NEOM in Saudi
    Apr 01, 2026

    From the shores of Lake Geneva to NEOM in Saudi

    Grand plans, challenging geology
    Mar 31, 2026

    Grand plans, challenging geology

    OLJEPRIS
    BCOUSD quotes by TradingView
    GULLPRIS
    GOLD quotes by TradingView
    KOBBERPRIS
    Track all markets on TradingView
    GeoPublishing AS

    GeoPublishing AS
    Trollkleiva 23
    N-1389 Heggedal

    Publisher & General Manager

    Ingvild Ryggen Carstens
    ingvild@geopublishing.no
    cell: +47 974 69 090

    Editor in Chief

    Ronny Setså
    ronny@geopublishing.no
    +47 901 08 659

    Media Guide

    Download Media Guide

    ABONNEMENT
    NYHETSBREV
    Abonner på vårt nyhetsbrev
    © 2026 GeoPublishing AS - All rights reserved.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.