Wolfgang Mysliwietz er prosjektleder for den østerriske entreprenøren Strabag som driver veiprosjektet, og han var godt fornøyd med at de endeleg kunne feire gjennomslag i Rødølstunnelen.
– Jeg vil takke alle som har gjort dette mulig. Vi har et tunnelteam som består av mange nasjonaliteter, og de har stått på her inne i fjellet. Som et lag får vi ting til sammen, sa Mysliwietz.
Statens vegvesen sin prosjektleder Odd Erik Haugen gratulerte Strabag med gjennomslaget, og han trakk frem at det er godt å se at de har kommet så langt i prosjektet uten skader med fravær.
– Jeg vet de har hatt mange utfordringer med tunnelen, spesielt i starten, og med løsmasser under Kongevegen. Nå må de ha lykke til med resten av prosjektet og ferdigstilling av tunnel og vei, sa Haugen.
Les hele saken på vareveier.no
![var rnd = window.rnd || Math.floor(Math.random()*10e6);
var pid980600 = window.pid980600 || rnd;
var plc980600 = window.plc980600 || 0;
var abkw = window.abkw || '';
var absrc = 'https://servedbyadbutler.com/adserve/;ID=188736;size=0x0;setID=980600;type=js;sw='+screen.width+';sh='+screen.height+';spr='+window.devicePixelRatio+';kw='+abkw+';pid='+pid980600+';place='+(plc980600++)+';rnd='+rnd+'';
var _absrc = absrc.split("type=js"); absrc = _absrc[0] + 'type=js;referrer=' + encodeURIComponent(document.location.href) + _absrc[1];
document.write('');
Hull i Rødølstunnelen](https://geo365.no/wp-content/uploads/2017/11/Rodola-Gjennomslag-A.956x633-650x430.jpg)