– Leting er en integrert del av Aker BPs strategi, og vi vet at det fortsatt er betydelige volumer på norsk kontinentalsokkel (NCS), sa Olav Blaich, VP Exploration Geology & Basin Integration i Aker BP på konferansen NCS Exploration Strategy 2019 i Stavanger 21. november.
Aker BP er en stor aktør på norsk sokkel med en daglig produksjon på rundt 180 000 fat oljeekvivalenter (boe), mer enn 900 millioner fat olje i reserver og 65 letelisenser.
– Den gjennomsnittlige funnstørrelsen krymper tiår etter tiår. Derfor må vi jobbe smartere og også tenke klyngeutvikling for å dra nytte av det økende antall små funn.
Aker BP adresserer det siste problemet ved å bruke mesteparten av letebudsjettet sitt til nærfeltsutforskning.
Dette har de hatt stor suksess med, noe som ifølge Blaich er et resultat av selskapets langsiktige strategi, deres omfattende datainnsamling og G&G-evalueringer.
Les hele saken på expronews.com
![window.adn = window.adn || {};
adn.calls = adn.calls || [];
adn.calls.push(function() {
adn.request({
network: "2cddc6",
adUnits: [{
auId: "2e0bfb",
auW: 1230,
auH: 480
}]
});
});
Aker BPs «silver bullet»](https://geo365.no/wp-content/uploads/2019/12/Blaich-scaled-1024x683.jpg)