Close Menu
    Facebook LinkedIn
    Geo365
    Facebook LinkedIn
    BESTILL Login ABONNÉR PÅ NYHETSBREV
    • Hjem
    • Anlegg og infrastruktur
    • Aktuelt
    • Bergindustri
    • Dyphavsmineraler
    • Miljø
    • Olje og gass
    • Geofunn
    • Download Media Guide
    Geo365
    You are at:Home » Gammelsæter går av
    Bergindustri

    Gammelsæter går av

    By Press Releasefebruar 25, 2018
    Del denne artikkelen Facebook Twitter LinkedIn Email
    Elisabeth Gammelsæter går av som generalsekretær i Norsk Bergindustri, men fortsetter i nyopprettet stilling som spesialrådgiver.
    Elisabeth Gammelsæter var generalsekretær i Norsk Bergindustri gjennom ti år og og hadde en sentral rolle med å bygge opp organisasjonen.
    Facebook Twitter LinkedIn Email

    Det settes raskt i gang en rekrutteringsprosess etter ny generalsekretær. Elisabeth vil være generalsekretær fram til en ny er på plass.
    Elisabeth Gammelsæter har vært generalsekretær siden Norsk Bergindustri ble dannet for ti år siden. Nå ønsker hun å la nye krefter slippe til, men fortsetter videre i sekretariatet som spesialrådgiver.  
    – I 2018 fyller Norsk Bergindustri 10 år, og jeg har ledet organisasjonen og en av forløperne PGL i til sammen 20 år. Det er et naturlig tidspunkt å slippe til nye i sjefsstolen, sier Elisabeth.  
    Store felles løft for bransjen 
    Når hun ser tilbake på sine ti år som generalsekretær trekker Elisabeth frem de store, felles seirene bransjen har vunnet etter at Norsk Bergindustri ble dannet.   
    – Mineralloven fra 2010, mineralstrategien fra 2013 og den økte politiske oppmerksomheten bergindustrien har fått de siste årene står igjen som de viktigste milepælene for Norsk Bergindustri de siste 10 årene, sier Elisabeth.  
    Takker medlemmene 
    Norsk Bergindustri har for tiden kun tre ansatte, men sammen med medlemmene er den samlede kompetansen høy, og engasjementet stort. 
    – Jeg vil takke alle som i løpet av disse årene har bidratt til å gjøre Norsk Bergindustri til en god organisasjon for våre medlemmer. Medlemsbedrifter, nåværende og tidligere ansatte, tillitsvalgte og eksterne samarbeidspartnere har alle bidratt til å løfte bransjen sammen.  
    Norsk Bergindustri ble dannet etter sammenslåingen av de tre foreningene SIL, BIL og PGL i 2008.  
    – Vi har bygget på det beste fra hver av de tre foreningene. Videre har vi i løpet av denne tiden integrert leverandørene som fullverdige medlemmer med styrerepresentasjon og stemmerett. Leverandørene bidrar til å utvikle bransjen videre, både teknologisk og med tanke på bærekraft og HMS.  
    Ser fremover 
    Elisabeth ser fram til å bidra i Norsk Bergindustri fremover, og siterer sin tidligere sjef, Norsk Bergindustris første styreleder Kjell Apeland: «gjennom forandring kan vi bevare det bestående». Vi må ta nye grep for å takle framtidens utfordringer.  
    – Det har gledet meg stort at det på tvers av delbransjene har vært og er et betydelig ønske om å lære av hverandres erfaringer. Nå ser jeg fram til å jobbe videre for gode rammebetingelser for bransjen, og å bruke min kompetanse til beste for Norsk Bergindustri.  

    Related Posts

    Har tro på videre drift

    oktober 15, 2025

    Hva bygger vi med hvis stein blir mangelvare?

    oktober 10, 2025

    Byggeråstoff: Rogaland topper listen

    oktober 8, 2025
    Add A Comment

    Comments are closed.

    NYHETSBREV
    Abonner på vårt nyhetsbrev
    geo365.no: ledende leverandør av nyheter og kunnskap som vedrører geofaget og geofaglige problemstillinger relatert til norsk samfunnsliv og næringsliv.
    KONFERANSER

    Seabed Minerals 2026: Call for papers
    Oct 15, 2025

    Seabed Minerals 2026: Call for papers

    Hele Arktis og litt til
    Oct 13, 2025

    Hele Arktis og litt til

    Gull: Eidsvoll
    Oct 08, 2025

    Gull: Eidsvoll

    «Under militærstøvlene til Kompani Lauritzen skjer det noe grønt og spennende»
    Oct 07, 2025

    «Under militærstøvlene til Kompani Lauritzen skjer det noe grønt og spennende»

    At olje tåler høye temperaturer, er gammelt nytt
    Oct 03, 2025

    At olje tåler høye temperaturer, er gammelt nytt

    Using horizontal drilling technology to permanently store radioactive waste
    Oct 15, 2025

    Using horizontal drilling technology to permanently store radioactive waste

    The New Gas Consortium: Angola’s first non-associated gas project
    Oct 14, 2025

    The New Gas Consortium: Angola’s first non-associated gas project

    Why target the surface synclines in the flat foreland of a fold-and-thrust belt?
    Oct 13, 2025

    Why target the surface synclines in the flat foreland of a fold-and-thrust belt?

    Maybe there is silver lining, but does that mean there is an obvious upturn in marine seismic data acquisition?
    Oct 10, 2025

    Maybe there is silver lining, but does that mean there is an obvious upturn in marine seismic data acquisition?

    Are deep closed-loop geothermal systems doomed?
    Oct 08, 2025

    Are deep closed-loop geothermal systems doomed?

    OLJEPRIS
    BCOUSD quotes by TradingView
    GULLPRIS
    GOLD quotes by TradingView
    KOBBERPRIS
    Track all markets on TradingView
    GeoPublishing AS

    GeoPublishing AS
    Trollkleiva 23
    N-1389 Heggedal

    Publisher & General Manager

    Ingvild Ryggen Carstens
    ingvild@geopublishing.no
    cell: +47 974 69 090

    Editor in Chief

    Ronny Setså
    ronny@geopublishing.no
    +47 901 08 659

    Media Guide

    Download Media Guide

    ABONNEMENT
    NYHETSBREV
    Abonner på vårt nyhetsbrev
    © 2025 GeoPublishing AS - All rights reserved.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.