Close Menu
    Facebook LinkedIn
    Geo365
    Facebook LinkedIn
    BESTILL Login
    • Hjem
    • Anlegg og infrastruktur
    • Aktuelt
    • Bergindustri
    • Dyphavsmineraler
    • Miljø
    • Olje og gass
    • Geofunn
    Geo365
    Du er her:Home » Island-eventyr en saga blott
    Anlegg og infrastruktur

    Island-eventyr en saga blott

    Av Ingvild Carstensjanuar 4, 2017
    Del denne artikkelen Facebook Twitter LinkedIn Email
    LNS eventyret på Island er over for denne gang. Selskapet har solgt alle sine aksjer i LNS Saga EHF på Island til danske Munck Gruppen A/S.
    Facebook Twitter LinkedIn Email

    Salget, som ble gjennomført rett før jul, er et ledd i endringsprosessen LNS-konsernet er inne i, for å fokusere sine ressurser om kjernevirksomheten og sikre gode resultater i årene som kommer. Det skriver LNS i en pressemelding.
    Islands største entreprenør
    – Dette salget er et viktig steg i å legge grunnlaget for LNS-konsernets videre positive utvikling. Vi er meget stolte av å ha bygget opp LNS Saga til å bli Islands største entreprenør med ca. 400 ansatte og en omsetning på rundt 960 millioner kroner i 2016. Salget til Munck legger forholdene godt til rette for en videre positiv utvikling av selskapet. LNS Saga har en dyktig ledelse og organisasjon. Vi tror at Munck er en riktig eier av selskapet fremover, sier Frode Nilsen i LNS.
    Salget bidrar til at LNS kan fokusere på sin kjernevirksomhet, slik at ledelse og finansielle ressurser kan kanaliseres til øvrig entreprenørvirksomhet, gruvedrift i Norge og ikke minst det spennende prosjektet med å utvinne rubiner på Grønland.

    RELATERTE SAKER

    Starter utbedring av Strindheimtunnelen

    mai 12, 2025

    Manglende helhetlig kontroll

    mai 9, 2025

    Veien til bedre masseforvaltning

    mars 24, 2025
    KOMMENTER DENNE SAKEN

    Comments are closed.

    NYHETSBREV
    Abonner på vårt nyhetsbrev
    geo365.no: ledende leverandør av nyheter og kunnskap som vedrører geofaget og geofaglige problemstillinger relatert til norsk samfunnsliv og næringsliv.
    KONFERANSER

    OLJEPRIS
    BCOUSD quotes by TradingView
    GULLPRIS
    GOLD quotes by TradingView
    KOBBERPRIS
    HG1! price by TradingView
    GeoPublishing AS

    GeoPublishing AS
    Trollkleiva 23
    N-1389 Heggedal

    Publisher & General Manager

    Ingvild Ryggen Carstens
    ingvild@geopublishing.no
    cell: +47 974 69 090

    Editor in Chief

    Ronny Setså
    ronny@geopublishing.no
    +47 901 08 659

    Media Guide

    Download Media Guide

    ABONNEMENT
    © 2025 GeoPublishing AS - All rights reserved.

    Trykk Enter for å søke. Trykk Esc for å avbryte.