Det er knapt et år siden fusjonen mellom Lundin Energy Norway og Aker BP var fullført. Nå gjør Lundin-familien comeback på norsk sokkel, denne gangen via selskapet Attica Exploration.
Norske Concedo meldte nylig at aksjonærene har godkjent forslag om å bli kjøpt opp av Attica, og med det får sistnevnte selskap eierandeler i elleve produksjonslisenser i Nordsjøen og Barentshavet.
– Attica har vært på utkikk etter den beste måten å entre Norge, og identifiserte Concedo som en utmerket match for å nå sine strategiske mål, uttaler Attica-sjef Axel Lundin.
Concedo vil fortsette som et datterselskap av Attica, og administrerende direktør i Concedo Geir Lunde kommenterer:
– Ved å kombinere Concedos omfattende erfaring i Norge og Atticas tekniske og finansiell kompetanse gjennom Lundin-familienettverket, vil vi være i posisjon til å realisere betydelige verdier på hele norsk sokkel.
Lunde fremholder at den økte finansielle kapasiteten vil tillate Concedo å skalere opp leteaktivitetene på norsk sokkel.
– Vi tror at dette oppkjøpet har lagt grunnlaget for spennende vekst i årene som kommer.