Norcem og Verdalskalk fortsetter samarbeidet om utnyttelse av kalksteinsressursen i Tromsdalen i Verdal kommune. Verdalskalk står for drift av kalksteinsbruddet, og massene leveres til Norcem for produksjon av sement.
– Ressursen i Verdal er av stor betydning for Norcem og framtidig sementproduksjon i Norge. Vi har gjennom mange år hatt et godt samarbeid med Verdalskalk, og er glade for at vi nå har på plass nye avtaler som i større grad tar høyde for framtidig aktivitetsnivå i et langt tidsperspektiv, sier Per Brevik, direktør for bærekraft og alternative brensler i HeidelbergCement, Norcems eierselskap.
Verdalskalk har driftet kalksteinsbruddet siden 1991, og Norcem har årlig tatt i mot opp til 400 000 tonn kalkstein til sementproduksjonen i Brevik.
Les hele pressemeldingen her
![var rnd = window.rnd || Math.floor(Math.random()*10e6);
var pid980600 = window.pid980600 || rnd;
var plc980600 = window.plc980600 || 0;
var abkw = window.abkw || '';
var absrc = 'https://servedbyadbutler.com/adserve/;ID=188736;size=0x0;setID=980600;type=js;sw='+screen.width+';sh='+screen.height+';spr='+window.devicePixelRatio+';kw='+abkw+';pid='+pid980600+';place='+(plc980600++)+';rnd='+rnd+'';
var _absrc = absrc.split("type=js"); absrc = _absrc[0] + 'type=js;referrer=' + encodeURIComponent(document.location.href) + _absrc[1];
document.write('');
Ny avtale om kalkforekomst](https://geo365.no/wp-content/uploads/2017/06/Tromsdalen_Flyfoto_3-4.png)
Add A Comment