Operatør Equinor og lisenspartner DNO Norge påtraff ikke hydrokarboner i undersøkelsesbrønn 35/10-6. Det melder Oljedirektoratet.
Brønnen ble boret ca. 29 kilometer nordvest for Framfeltet i den nordlige delen av Nordsjøen.
Prospektet, kjent som Gabriel, var estimert å inneholde 5 – 34 millioner fat oljeekvivalenter, som ved eventuelt funn kunne knyttes opp til eksisterende infrastruktur.
Hensikten med brønnen var å påvise petroleum i reservoarbergarter av tidligeocen og senpaleocen alder (Intra Balder-og Seleformasjonen sandsteiner).
Det ble ikke truffet på sandsteiner i Balderformasjonen. I Seleformasjonen ble det truffet på sandsteiner med en tykkelse på om lag 40 meter med gode til meget gode reservoaregenskaper.
Brønnen ble boret i utvinningstillatelse 827 S til et vertikalt dyp på 1 907 meter under havoverflaten og ble avsluttet i Listaformasjonen. Brønnen er permanent plugget og forlatt.
![window.adn = window.adn || {};
adn.calls = adn.calls || [];
adn.calls.push(function() {
adn.request({
network: "2cddc6",
adUnits: [{
auId: "2e0bfb",
auW: 1230,
auH: 480
}]
});
});
Tørr brønn i Nordsjøen](https://geo365.no/wp-content/uploads/2020/05/Kart-2-1024x676.png)