Fra oktober 2020 blir Evy Glørstad direktør for det nye forretningsområdet Leting og Reservoar. Samtidig vil Ole-Johan Molvig, nåværende direktør for Reservoar, gå ut av Aker BPs hovedledelse.
Endringene gjøres som følge av redusert aktivitetsnivå og pågående behov for å justere organisasjonsstrukturen i selskapet, melder Aker BP.
-Vi ser at oljeprisen trolig kan forbli lav over tid. Aker BP er proaktive i forhold til dette, reduserer aktivitetsnivået og omorganiserer nå disse to områdene for å best mulig utnytte den totale kompetansen i selskapet, uttaler administrerende direktør Karl Johnny Hersvik.
Glørstad har doktorgrad i petroleumsgeologi/sedimentologi og bred erfaring som geolog fra BP i Norge og USA. Hun har hatt en rekke lederstillinger siden hun begynte i Aker BP.
LES OGSÅ: Prioriterer leting framfor oppkjøp