Close Menu
    Facebook LinkedIn
    Geo365
    Facebook LinkedIn
    BESTILL Login ABONNÉR PÅ NYHETSBREV
    • Hjem
    • Anlegg og infrastruktur
    • Aktuelt
    • Bergindustri
    • Dyphavsmineraler
    • Miljø
    • Olje og gass
    • Geofunn
    • Download Media Guide
    Geo365
    You are at:Home » Teknologiselskap i verdensklasse
    Anlegg og infrastruktur

    Teknologiselskap i verdensklasse

    By Ronny Setsåoktober 30, 2023
    Del denne artikkelen Facebook Twitter LinkedIn Email
    Norske The Coring Company kom på andreplass i en internasjonal konkurranse blant mer enn 14 000 teknologiselskaper i oppstartsfasen.

    Med The Coring Companys løsning kan gruveselskaper og selskaper som utfører grunnundersøkelser samle punktpresise prøver under boring. Foto: EPIROC

    Facebook Twitter LinkedIn Email

    Under konferansen She Loves Tech i Singapore ble norske The Coring Company kåret til ett av verdens beste teknologiselskaper i oppstartsfasen. En gjev prestasjon, da selskapet kjempet mot mer enn 14 000 konkurrenter fra over 76 land.

    Blant kriteriene i screeningprosessen var markedsmuligheter, sporbarhet, skalering og vekstpotensial, innovasjon og kreativitet, grunnleggerens kvalifikasjoner og teamets dyktighet.

    The Coring Company er et ungt selskap (2019) basert i Mo i Rana. Kort fortalt har selskapet utviklet en løsning som gjør at bergverksbransjen får utnyttet ressursene sine bedre. Løsningen består av en patentert prøvesamler og programvare.

    Prøvesamleren kan erstatte et borestag og således brukes til å samle representative prøver under drift uten å forstyrre operasjonene. Dette gir gruveselskapene bedre kontroll på materialet de henter ut, som igjen kan bidra til mer effektiv ressursutnyttelse. Konseptet er også lansert som løsning for selskaper som driver grunnundersøkelser.

    geo365.no: Økt bruk av data gir bedre ressursutnyttelse

    – Å være i de globale finalene, som 1 av 10 selskaper, i en konkurranse som startet med 14.000 deltakere, er for oss en stor prestasjon. Det har vært en enestående uke i Singapore. She Loves Tech er en viktig nettverkskonkurranse for å møte andre kvinnelige gründere, mentorer, investorer og andre interessenter. Det har virkelig vært en flott læringsopplevelse og en ære å bli stemt frem som en av de beste oppstartsselskapene i verden, uttaler grunnlegger og adm.dir. Frida Vonstad i en pressemelding.

    Tidligere i år signerte The Coring Company en avtale med kanadiske Teako Minerals vedrørende salg av den patenterte løsningen, som forventes å slippes på det kommersielle markedet neste år.

    Bildet er tatt i forbindelse med at The Coring Company vant delfinalen Western Europe. Foto: The Coring Company

    Related Posts

    Europas største har blitt større

    mars 3, 2026

    Varsler boreoffensiv i Sulitjelma

    februar 24, 2026

    Øyner muligheter for restprodukt

    februar 18, 2026
    Add A Comment

    Comments are closed.

    NYHETSBREV
    Abonner på vårt nyhetsbrev
    geo365.no: ledende leverandør av nyheter og kunnskap som vedrører geofaget og geofaglige problemstillinger relatert til norsk samfunnsliv og næringsliv.
    KONFERANSER

    Et kosmisk sammenstøt i Polhavet
    Mar 03, 2026

    Et kosmisk sammenstøt i Polhavet

    Asteroidenedslag kan endre livet på jorda 
    Feb 26, 2026

    Asteroidenedslag kan endre livet på jorda 

    Meteorer: Bardufoss
    Feb 24, 2026

    Meteorer: Bardufoss

    Svalbard-kull er bedre for klima
    Feb 19, 2026

    Svalbard-kull er bedre for klima

    Mineralrushet  
    Feb 17, 2026

    Mineralrushet  

    Finding hydrogen is not the problem; producing it is…
    Mar 04, 2026

    Finding hydrogen is not the problem; producing it is…

    A big new discovery or a confirmation of what was already known
    Mar 03, 2026

    A big new discovery or a confirmation of what was already known

    When the lithium cycle bites back
    Mar 02, 2026

    When the lithium cycle bites back

    World’s largest geothermal reserves?
    Feb 27, 2026

    World’s largest geothermal reserves?

    Geomechanical models – not a luxury but a risk management tool
    Feb 26, 2026

    Geomechanical models – not a luxury but a risk management tool

    OLJEPRIS
    BCOUSD quotes by TradingView
    GULLPRIS
    GOLD quotes by TradingView
    KOBBERPRIS
    Track all markets on TradingView
    GeoPublishing AS

    GeoPublishing AS
    Trollkleiva 23
    N-1389 Heggedal

    Publisher & General Manager

    Ingvild Ryggen Carstens
    ingvild@geopublishing.no
    cell: +47 974 69 090

    Editor in Chief

    Ronny Setså
    ronny@geopublishing.no
    +47 901 08 659

    Media Guide

    Download Media Guide

    ABONNEMENT
    NYHETSBREV
    Abonner på vårt nyhetsbrev
    © 2026 GeoPublishing AS - All rights reserved.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.