– Næringen har framtiden foran seg og kommer til å være Norges viktigste næring i mange år framover, sa olje- og energiminister Terje Søviknes under dialogmøter med petroleumsnæringen i Bergen og på Sotra tirsdag.
Ifølge Søviknes har sentrale myndigheter den siste tiden i litt for sterk grad fokusert på omstilling, noe som har satt næringens viktighet med hensyn på fremtidig inntekter, sysselsetting og verdiskapning i skyggen.
Olje- og energiministeren fryktet dette kan ha en negativ effekt på tilgangen på kompetanse i fremtiden.
– Vi trenger sterkere fokus på rekruttering, og må for all del unngå at de unge som i dag velger utdanning skremmes bort fra petroleumsnæringen, slo Terje Søviknes fast.
Les mer på HOG Energi
![window.adn = window.adn || {};
adn.calls = adn.calls || [];
adn.calls.push(function() {
adn.request({
network: "2cddc6",
adUnits: [{
auId: "2e0bfb",
auW: 1230,
auH: 480
}]
});
});
Ønsker sterkere fokus på rekruttering](https://geo365.no/wp-content/uploads/2017/02/711x474_søviknes-650x433.jpg)
Foto: OED/NTBscanpix
KOMMENTER DENNE SAKEN