Saken var først oppe i 2014, da politikerne stemte nei. Siden den gang har planene blitt justert slik at det ikke blir drift i julen og påsken, og Høyre har snudd i saken. Torsdag ble det stort flertall for pukkverket.
Området der pukkverket skal etableres er tidligere blitt brukt til knusing av sten i forbindelse med arbeidet med tunnelen til Kirkeøy.
Vil protestere
Mange møtte opp for å protestere mot pukkverket, men det hjalp ikke. Motstanderne varsler nå at siste ord ikke er sagt i saken.
– Dette vedtaket vil bli privatrettslig prøvet og påklaget, sier Øystein Elgheim som driver sitt populære gjestgiveri i det fremtidige pukkverkets nærhet.
Elgheim forteller til FB torsdag kveld at han og flere andre som bor i nærheten skal i møte med advokat allerede tirsdag.
Les hele saken på fb.no
![var rnd = window.rnd || Math.floor(Math.random()*10e6);
var pid980600 = window.pid980600 || rnd;
var plc980600 = window.plc980600 || 0;
var abkw = window.abkw || '';
var absrc = 'https://servedbyadbutler.com/adserve/;ID=188736;size=0x0;setID=980600;type=js;sw='+screen.width+';sh='+screen.height+';spr='+window.devicePixelRatio+';kw='+abkw+';pid='+pid980600+';place='+(plc980600++)+';rnd='+rnd+'';
var _absrc = absrc.split("type=js"); absrc = _absrc[0] + 'type=js;referrer=' + encodeURIComponent(document.location.href) + _absrc[1];
document.write('');
Flertall for pukkverk](https://geo365.no/wp-content/uploads/2016/02/711x474_Hvaler-650x433.jpg)
Hvaler
Foto: Rolf E. Stærk via Shutterstock
Hvaler Foto: Rolf E. Stærk via Shutterstock
Add A Comment